همه چیز درباره عمل لابیاپلاستی

معرفی لابیاپلاستی و نگاهی همه جانبه به عمل لابیاپلاستی:

یکی از جراحی های زیبایی مربوط به زنان، لابیاپلاستی نام دارد. در حقیقت با انجام این عمل در قسمت لابیا دستگاه تناسلی بانوان(لب های اطراف واژن را لابیا می گویند) قرینه سازی و کوچک کردن لابیای کوچک اتفاق می افتد. لابیای کوچک به لب های کوچک و داخلی دستگاه تناسلی گفته می شود. عمل لابیاپلاستی می تواند در زیباتر شدن ظاهر لابیا مؤثر باشد. این عمل می تواند با کمک لیزر هم انجام میشود و نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن ندارد. همراه با کوچک کردن لابیای مینور، به تغییر ظاهر کلیتوریس هم می‌توان پرداخت.

برای جراحی لابیاپلاستی + مشاوره رایگان حضوری و تلفنی کلیک

چه کسانی احتیاج به لابیاپلاستی دارند؟

اگر به هر دلیلی، چه ژنتیکی و چه عوامل بیرونی ( مانند زایمان، بارداری، مسائل هورمونی، خودارضایی و….) لابیا دچار بزرگی شود و از نظر خود فرد ظاهر بدشکلی داشته باشد و سبب پایین آمدن اعتماد به نفس فرد شود و یا باعث ایجاد درد و ناراحتی در هنگام رابطه جنسی و یا هنگام پوشیدن شلوار تنگ شود، در این موارد این افراد می توانند با جراحی لابیاپلاستی ، وضعیت دستگاه تناسلی خود را از نظر ظاهری تغییر دهند.

افرادی که دچار مشکل عدم قرینگی و بزرگی لابیا هستند، ممکن است دچار درد در هنگام رابطه جنسی،  انحراف جریان ادرار، مشکلات بهداشت تناسلی، و … شوند.

 

آمادگی های قبل از عمل لابیاپلاستی:

با وجود اینکه لابیاپلاستی با کمک برش های لیزری اتفاق می افتد و به نوعی یک عمل سرپایی محسوب می‌شود اما باید مانند بسیاری از عمل های معمول دیگر، اقداماتی قبل از عمل انجام داد.

. مهمترین مسئله در ارتباط با افرادی است که مشکلات انعقادی و لختگی در خون دارند و ممکن است از داروهای ضدانعقاد خون استفاده کنند که برای این افراد به دلیل عدم متوقف شدن خونریزی، باید داروها و تجویزها و تست های مخصوصی انجام داد.

. قطع استفاده از برخی داروهای گیاهی و ویتامین ها قبل از عمل به دلیل افزایش خونریزی در حین عمل یا بعد از آن

. تست دیابت و فشارخون و نوار قلب برای بانوان بالای چهل سال

. انجام تست پاپ اسمیر که به وجود مشکلات احتمالی در دستگاه تناسلی و واژن اشاره می کند. مثل وجود برخی عفونتها که باید قبل از انجام عمل حتما درمان شوند.

. سابقه تبخال و زگیل تناسلی و وجود بیماری تیروئید نیز قبل از عمل باید بررسی شود و در صورت لزوم، اقدام به درمان شود.

. منع مصرف سیگار و الکل یک هفته قبل از عمل

 

. عدم برقراری رابطه جنسی شب قبل از عمل

 

.  استحمام در شب قبل از عمل به دلیل کم کردن حجم باکتریها در ناحیه تناسلی

نحوه انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر

روش لابیاپلاستی با کمک جراحی معمولی هم امکانپذیر است اما ما قصد داریم به روشی که با کمک لیزر انجام میشود، بپردازیم.

زمان این عمل با توجه به نوع تغییراتی که باید روی لابیای مینور اتفاق بیفتد، متغیر است. می تواند نیم ساعت تا یک ساعت زمان ببرد.

قبل از هر چیز بی حسی موضعی با کمک تزریق وارد پوست ناحیه تناسلی فرد شده و بعد از ایجاد بی حسی در این ناحیه، با کمک اشعه های لیزر برش های مخصوص بر روی لابیاها اتفاق افتاده و در پایان اگر احتیاج به بخیه باشد، این اتفاق هم خواهد افتاد.

اما به طور معمول لابیاپلاستی با لیزر احتیاج به بخیه نخواهد داشت. البته اگر در صورت صلاحدید پزشک بخیه های کوچک روی لابیا صورت بگیرد، معمولا بعد از یک هفته خودبخود جذب می شوند و آثار آنها باقی نخواهد ماند.

با وجود آنکه پماد و تزریق بی حسی در قسمت تناسلی استفاده می شود، اما ممکن است در حد خیلی کم این روش و استفاده از لیزر برای بعضی از افراد ناخوشایند باشد. اما به صورت کلی باید گفت که این عمل دردناک نیست و به راحتی می توان آن را انجام داد.

 

تفاوت لابیاپلاستی با لیزر و جراحی:

. مهمترین مسئله طول دوره نقاهت است که در روش لیزر بسیار کوتاهتر می باشد.

. معمولا روش لیزر ساده تر و با درد کمتری همراه بود.

. روش جراحی برای مواقعی مناسب است که فرد بخواهد علاوه بر لابیاپلاستی، عمل های زیبایی دیگری هم داشته باشد.

. روش جراحی مانند همه جراحی های دیگر می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد.

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از عمل

بعد از عمل جراحی زیبایی لابیاپلاستی و یا عمل زیبایی تنگ کردن واژن بیمار حتما باید برخی نکات را مورد توجه قرار دهد از جمله :

. رابطه جنسی تا چند هفته بعد از عمل نباید اتفاق بیفتد. زیرا به ناحیه بخیه ها فشار وارد آمده و ممکن است منجر به پارگی بخیه ها شود.

. فعالیت های سنگین و ورزشی هم به مدت یک ماه و نیم به تعویق باید بیفتد.

. دوچرخه سواری، موتور سواری ، سیگار کشیدن و مصرف الکل باید چند هفته ممنوع باشد.

. فرد باید 7 تا 10 روز استراحت داشته باشد و از ایستادن زیاد بپرهیزد زیرا مانع از بهبود و جذب بخیه خواهد شد.

. استفاده از داروهای مسکن در صورت احساس درد و یا پمادهای مخصوص با تجویز پزشک برای کم کردن احساس سوزش در ناحیه مورد عمل.

. مصرف مواد خوراکی تازه و طبیعی و میوه و سبزیجات که فرایند بهبودی را تسریع خواهند کرد.

. شستشوی خوب و با دقت ناحیه عمل و خشک کردن کامل به منظور جلوگیری از ورود باکتری و قارچها 

. مراقبت بسیار برای عدم باز شدن بخیه ها و خونریزی و ایجاد هماتوم

آیا لابیاپلاستی عوارضی هم دارد؟

به طور کلی این عمل عوارض بخصوصی را ندارد. چه به شکل جراحی انجام شود و چه به شکل لیزری. تنها عارضه ممکن است خطای جراح باشد که آنهم در بسیاری از عمل ها ممکن است اتفاق بیفتد. مثلا برش های بیش از اندازه بر روی پوست و یا عمیق تر که جای آنها را ماندگار کند. 

به همین منظور بهترین راهکار برای جلوگیری از چنین عوارضی این است که برای انجام لابیاپلاستی به متخصص متبحر و ماهر مراجعه کنید تا خیالتان بابت وجود خطاهای انسانی کمتر شود.

البته لازم به ذکر است که در روش لابیاپلاستی لیزری، وجود خطای انسانی به مراتب کمتر خواهد بود.

میزان ماندگاری تنگی واژن با عمل واژینوپلاستی همزمان با عمل لابیاپلاستی

قبلا هم به این مسئله که می توان همزمان با عمل زیبایی لابیاپلاستی، عمل های زیبایی دیگری را هم انجام داد، اشاره کرده بودیم. یکی از این اعمال جراحی، واژینوپلاستی است که در حقیقت عمل زیبایی برای تنگ کردن واژن می باشد.

ممکن است با توجه به افزایش سن بانوان و زایمان های مکرر به شکل طبیعی، تعداد نزدیکی های زیاد؛ واژن شکل طبیعی و ارتجاعی خود را از دست داده و در هنگام رابطه جنسی، وجود این حالت سبب شود که دو طرف احساس رضایت کامل نداشته باشند. با کمک این عمل می توان بافت های اضافه را ازکانال واژن برداشته و سپس اقدام به بخیه کرد. این عمل می تواند در صورتی که با لیزر انجام می شود؛ همزمان با لابیاپلاستی صورت بگیرد.

معمولا میزان ماندگاری این عمل و تنگ ماندن واژن، بالاست و به این ترتیب می توان به عدم رضایت در نوع و نحوه رابطه جنسی پایان داد.

                            

مطب زیبایی در شهران

                                 

 لابیاپلاستی

چه کسانی نباید عمل لابیاپلاستی را انجام دهند؟

. افرادی که هنوز به سن 18 سال تمام نرسیده اند، نباید برای انجام این عمل زیبایی عجله کنند. زیرا هنوز در حول و حوش این سن، لابیاها در حال رشد هستند و شکل نهایی خود را پیدا نکرده اند.

 

. در سنین بالای 55 سال هم به دلیل دیر جوش خوردن زخم و یا ایجاد عفونتهای طولانی مدت، این عمل توصیه نمی شود. بهترین سنین بین 18 تا 55 سال هستند.

 

. زنان باردار نباید اقدام به این عمل کنند و بهتر است انجام این عمل را به بعد از زایمان و زمانی که از نظر فیزیکی بدن آنها به ثبات رسید، موکول کنند.

 

. افرادی که دچار تبخال و زگیل های تناسلی هستند و یا دچار عفونتهای واژینال هستند که باید مورد مداوا قرار بگیرند، هم بهتر است سراغ این عمل بدون درمان کامل نروند.

پرسش و پاسخ در ارتباط با عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی چقدر هزینه خواهد داشت؟

عوامل مختلفی در میزان هزینه نقش خواهد داشت از جمله شکل و حالت لابیای مینور، متد جراح و متخصص، میزان برش موردنیاز، انجام شدن یا نشدن عمل های دیگر همزمان با لابیاپلاستی، محل انجام عمل ، میزان مواد مصرفی در حین عمل و..

 

آیا لابیاپلاستی نیاز به بیهوشی کامل دارد؟

همانطور که در متن هم اشاره کردیم این عمل می تواند با بی حسی موضعی و تزریق مواد بی حس کننده در ناحیه عمل اتفاق بیفتد.

 

آیا این عمل دردناک است؟

خیر… روشی سبک و تقریبا بدون درد که می توان میزان درد واردشده بعد از عمل را هم با مصرف مسکن ها کنترل کرد.

 

می توان همزمان با لابیاپلاستی؛ عمل های دیگری هم انجام داد؟

بله در کنار عمل لابیاپلاستی ، اعمال زیبایی دیگری همچون واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن و یا سفید کردن واژن هم می توان انجام داد.

 

لابیاپلاستی چه تاثیری بر روی کلیتوریس می تواند بگذارد؟

این عمل بر روی لابیاهای مینور و داخلی صورت می گیرد اما گاهی اوقات با توجه به نظر پزشک می توان ازعمل های زیبایی مخصوص  ناحیه کلیتوریس هم همزمان استفاده کرد و در نتیجه این دو عمل تحریکات جنسی فرد و رضایت او از عمل جنسی بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *