همه چیز درباره لیزر co2 فرکشنال

لیزر co2 فرکشنال تاثیر گذاری بر جای جوش و لک

کاربرد لیزر CO2 فرکشنال در درمان مشکلات پوستی و برطرف کردن جای جوش:

 عکس قبل وبعد از لیزر فرکشنال co2 بر روی جای جوش ولک صورت و بدن   

بسیاری از افراد هستند که به دلیل مشکلات پوستی متعدد از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستند و این مسئله سبب عدم دستیابی به موفقیت های بالا و شرایط ایده آل برای آنها خواهد شد. چین و چروک های مربوط به افزایش سن، جای لکه های ناشی از آفتاب سوختگی، جای جوش و آکنه، و… همگی از مشکلاتی هستند که امروزه می توان با روشهای جوانسازی پوست آنها را ترمیم و بهسازی کرد. یکی از این روشها لیزر CO2 فرکشنال بوده که روشی بی خطر و مدرن در درمان بسیاری از مشکلات پوست صورت می باشد.

لیزر CO2 فرکشنال، به شکل موضعی بر روی نقاط هدف پوست وارد شده و به بقیه نواحی دسترسی نخواهد داشت. در لیزرهای غیرفر‌کشنال، چون منطقه وسیعی از پوست تحت تاثیر قرار می گیرند، آسیب ناشی از پرتوهای لیزر ممکن است به قسمت هایی که حتی مشکلی ندارند هم وارد شود. 

به عبارتی با ساطع شدن اشعه لیزر بر روی نواحی تحت درمان، قسمت های پوست تخریب شده و به لایه های زیرین تر پوست نفوذ کرده و لایه های مرده و مشکل دار را از بین می‌برد.

نوع درمان و استفاده از لیزر CO2  فرکشنال را پزشک ماهر و متخصص تشخیص خواهد داد. با ما در این مقاله با کاربرد این نوع از روش جوانسازی پوست و مزایا و معایب و موارد دیگر مربوط به آن، آشنا خواهید شد.

آمادگی‌های قبل از انجام لیزر CO2 فرکشنال

لیزر co2 فرکشنال تاثیر گذاری بر جای جوش و لک

 بهتر است قبل از انجام این روش سعی کنید در معرض اشعه های نورخورشید و فرابنفش، حداقل به مدت یک ماه قرار نگیرید.

 در حدود یک ماه قبل از انجام عمل جوانسازی پوست، هرگونه مصرف کرم های آرایشی مختلف، داروهای استروئیدی و ضدالتهابی، انواع پمادهای دیگر، که حالت مالشی و سایشی بر روی پوست دارند، را باید متوقف کرد.

 مشورت قبل از عمل با متخصص پوست ضروری است.

 معمولا این روش چون روشی بدون درد است نیازی به بیهوشی و بی حسی ندارد فقط در ناحیه مدنظر پمادهای بی حسی استفاده می شود. مانند پماد لیدوکائین

مراقبت های بعد از روش لیزر CO2 فرکشنال

لیزر co2 فرکشنال

. این روش چیزی در حدود نیم ساعت تا 45 دقیقه طول می کشد و بعد از آن هم معمولا پوست به علت تابش اشعه لیزر، حالت برافروخته و ملتهب پیدا می‌کند که بعد از مدتی هم خودبخود این حالت رفع خواهد شد. می توانید برای کاهش التهاب از یخ هم استفاده کنید.

. بعد از عمل هم پزشک معمولا آنتی بیوتیک و کرمهای مخصوص ترمیمی تجویز خواهد کرد. در این روش به عکس روشهای دیگر نیازی به پانسمان نیست.

. روزهای بعد از انجام لیزر، پوست کمی حالت آفتاب سوختگی پیدا می کند که به مرور برطرف خواهد شد.

. جوان شدن پوست با از بین رفتن علایم سرخی و آفتاب سوختگی، بعد از یکی دو هفته برای شخص قابل تشخیص خواهد بود.

. در مدت دو تا سه هفته بعد از عمل که پوست دوره نقاهت خود را می گذراند، در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید و حتما از کرمهای ضدآفتاب با SPF بالا استفاده کنید.

. از کرمها و مواد آرایشی در این مدت استفاده نکنید.

. از هرگونه دستکاری روی پوست و نواحی لیزرشده خودداری کنید.

. حتما باید از پماد زینک اکساید استفاده کنید.

. کرمهای مخصوص که هر شب قبل از خواب باید به مناطق موردنظر مالیده شود و تجویز پزشک می باشد را فراموش نکنید.

عوارض لیزر CO2 فرکشنال چیست ؟

از بین رفتن جای جوش و لک صورت و بدن با لیزر co2 فرشکنال

به طور کلی نحوه عملکرد این روش بدین گونه است که با تابش پرتوهای لیزر با طول موجهای مشخص، و نفوذ آنها به لایه اپیدرم پوست، کلاژن سازی در پوست تحریک شده و کلاژن که ماده اصلی برای رفع افتادگی و شل شدگی پوست و پرکردن محل جوش‌ها و یا کشیدگی خط و خطوط چهره می باشد، تولید شده و به این ترتیب مشکل بیمار به طرز چشمگیری رفع می شود.

 

با وجود اینکه این روش عوارض چندانی نداشته و اثرات بدی بر روی پوست و مناطق دیگر بدن بر جای نمی‌گذارد، اما دارای عوارضی به طور محدود می باشد. مثلا ممکن است در طی دوره بهبود و استراحت بعد از روش، پوست به حالت لایه‌لایه ریزش پیدا کند که نشاندهنده اثر لایه برداری این روش می باشد. گاهی اوقات التهاب و تورم بر روی پوست صورت اتفاق می افتد و یا در موارد نادری هم ممکن است عفونت های باکتریایی و یا جای زخم ناشی از اشعه لیزر بر روی پوست باقی بماند که در اینصورت احتیاج به درمانهای تکمیلی خواهد بود.

چند جلسه برای اثر بخشی این روش نیاز است ؟

لیزر فرکشنال برای جای جوش

تعداد جلسات به طور کلی در ارتباط با روش های درمانی لیزری بر روی پوست، به عواملی همچون: 

نوع مشکل پوستی، ناحیه درگیر و ابعاد این درگیری، نوع متد و دستگاه مورد استفاده توسط متخصص، بستگی خواهد داشت اما به طور مثال برای برطرف کردن جای جوش و یا جای زخمها، حدود 3 تا 4 جلسه لیزردرمانی با فواصل چند هفته ای مورد نیاز خواهد بود.

چقدر روش درمانی لیزر CO2 فرکشنال ماندگاری خواهد شد ؟

به طور کلی با کمک لیزر، جوانسازی پوست تا مدت طولانی ماندگار خواهد بود زیرا فرایند تولید کلاژن مجددا آغاز می شود و در نتیجه این فرایند، کمبودهای پوستی تا حدود زیادی جبران خواهند شد. اما مطلب حائز اهمیت در این میان این است که نباید انتظار داشته باشیم که پوست صورت بعد از انجام این روش، کاملا بدون تغییر خواهد ماند!

پوست هم مانند سایر ارگانهای بدن به مرور زمان و تحت تاثیر عوامل بیرونی(نورآفتاب؛ آلودگی های محیطی و…) و درونی(مانند ترشحات هورمونی) و حتی افزایش سن، دچار تغییرات خواهد شد و شادابی خود را مثل روز اول نخواهد داشت. ما با کمک لیزردرمانی، می توانیم روند این تغییرات را دستکاری کرده و تا مدتی آن را به تعویق بیندازیم.

بهتر است بعد از انجام لیزردرمانی بر روی پوست، به مراقبت و محافظت از پوست خود هر چه بیشتر اهمیت داده و در برابر هر گونه آلودگی محیطی و میکروبی و همچنین تشعشعات مضر آفتاب، با کمک کرم های مناسب و شستشوهای درست و اصولی، پوست خود را حفاظت کنید.

هزینه و قیمت های انجام این روش چقدر است ؟

عکس قبل وبعد از لیزر co2 فرکشنال

روش لیزر CO2 ، یکی از روشهای جدید و به روزی است که توانسته اثرات مثبتی بر روی ترمیم و جوانسازی انواع مختلف پوست، بگذارد. هزینه های انجام این روش ترمیمی و زیبایی؛ به تعداد جلسات؛ میزان درگیری پوست و نوع آن؛ ناحیه موردنظر که قرار است بر روی آن لیزردرمانی اتفاق بیفتد، میزان تبحر و تخصص پزشک معالج؛ کلینیک و مطبی که در آنجا درمان صورت می گیرد و….بستگی دارد.

برای آگاهی کامل از چندوچون هزینه نهایی روش لیزرCO2 فرکشنال، می توانید با کلینیک ما تماس گرفته و از راهنمایی مشاوران ما بهره مند شوید.

 

آیا شما می توانید از روش لیزر CO2 فرکشنال برای پاکسازی جای جوش، استفاده کنید؟

با وجود تمامی مزیتهای که برای این روش درنظر گرفته شده است، اما تمام افراد نمی توانند از این روش استفاده کنند. اگر از جمله افرادی هستید که یکی از موارد زیر را شامل می شوید، پس گزینه خوبی برای این روش نیستید!!

. اگر بر روی پوست خود زخمی باز و یا جوشهای بسیار شدید و یا عفونت دارید.

. اگر ایزوترتینوین خوراکی استفاده می کنید.

. وجود برخی بیماری های زمینه ای مانند دیابت( حتما باید با پزشک متخصص مشورت کنید)

. اگر حساسیت های شدید پوستی دارید.

. اگر در دوران بارداری و شیردهی به سر می برید.

. اختلال در روند انعقاد خون و خونریزی دارید.

. در حال انجام عملیات شیمی درمانی هستید.


به جای روش لیزر، از چه روش های جایگزینی میتوان استفاده کرد؟

برای از بین بردن آثار جوش و آکنه و یا هرگونه جوانسازی پوست، می توانیم به جز روش لیزر CO2 فرکشنال، از روش های دیگری هم استفاده کنیم. 

روش میکرودرم

در این روش که نوعی لایه برداری فیزیکی است، با سایش دستگاه مخصوصی به نام میکرودرم بر روی سلول‌های پوستی، قطر این سلول ها و حالت آنها تقریبا به  شکل اولیه باز می گردند.

همه چیز درباره میکرودرم کلیک

 

روش میکرونیدلینگ

این روش هم از روش های کم خطری است که با ورود سوزنهایی بسیار ظریف در زیر پوست، که با سرعت زیاد وارد می شوند، کلاژن سازی تحریک شده و به همین ترتیب سلولهای پوستی به ابعاد کوچک اولیه خود بازمی گردند.

همه چیز درباره میکرونیدلینگ کلیک

دستگاه RF

در این روش هم با کمک دستگاه مخصوصی که امواج رادیویی از خود منتشر می کند، امواج به عمق لایه زیرین پوست نفوذ کرده و سبب تحریک کلاژن سازی و آلاستین خواهد شد.

همه چیز درباره rf کلیک

روش سابسیژن

این روش درمانی برای از بین بردن جای آکنه و زخم بسیار مفید می تواند باشد. معمولا بر اثر بوجود آمدن آکنه ها، بر روی پوست فرورفتگی هایی بوجود خواهد آمد که ظاهر فرد را درگیر خود می کنند. با کمک روش سابسیژن، سوزن مخصوصی به نام کانولا وارد بافت زیر قسمت آسیب دیده شده و رشته های اتصال این بافت به بافت سالم را پاره کرده و باعث آزاد شدن بافت های سالم شده و پوست سطح فرورفتگی را کم میکند.

همه چیز درباره بهترین دکتر سابسیژن کلیک


مزایای استفاده از لیزر CO2 برای درمان جوش های صورت و جوانسازی:

. این روش برای رفع اکثر مشکلات پوستی و زیبایی مانند چین و چروک، جای اسکار و آکنه و جوش، افتادگی پوست، لک های صورت، ترک های پوستی مثلا در ناحیه شکم بعد از زایمان و… می تواند بسیار موفق عمل کند.

  •  این روش کاملا بی خطر بوده و بدون درد می باشد. 
  •  عدم استفاده از بیهوشی و بی‌حسی های زیاد 
  •  تعداد جلسات درمانی محدود و پاسخ‌دهی پوست به درمان 
  •  بهبودی و عملکرد بالای این روش در اکثر موارد 
  •  عدم نیاز به پانسمان بعد از عمل 
  •  مدت زمان کوتاه استفاده از اشعه 
  •  اثرگذاری درمان بر جای جوشها تقریبا بعد از دو هفته 
  •  برطرف کردن جای جوش و کک‌ومک بدون ایجاد زخم 
  •  از بین رفتن قطر زیاد سلولهای پوست 
  •  ایجاد شفافیت و قوام در پوست

فازهای درمانی با روش لیزر CO2 فرکشنال

فاز درمانی برای این روش دو نوع است:

فاز جوانسازی: که بیشتر به مسائلی در ارتباط با جوانسازی پوست و رفع مشکلات زیبایی می پردازد. مانند درمان جای جوش، کک‌ومک، درمان انواع ترک های پوستی، کاهش چین و چروک و …

فاز درمانی: که شامل درمان خال های گوشتی و زائده های فیزیکی بر روی پوست، و درمان جای انواع اسکار و بخیه و بریدگی 

نحوه کارکرد دستگاه لیزر CO2 فرکشنال

این دستگاه تشعشعات لیزر را به دسته هایی در حد میکروسکوپی تقسیم کرده و آنها را به پوست و قسمت آسیب دیده می تاباند. این تشعشعات می تواند وارد لایه های میانی پوست شده و می تواند درمان خوبی را بر روی سطح پوست و میانه آن انجام دهد. این دستگاه کاملا غیر تهاجمی عمل کرده و به همین دلیل به بافت های سالم پوست هیچگونه زیانی وارد نمی کند.

روش لیزر CO2 می تواند با لایه برداری که انجام می دهد، تاثیر خوبی را بر روی پوست گذاشته و لایه های آسیب دیده و بیمار را از قسمت های سالم جدا خواهد کرد.

این روش یک از روش های به روز شده و خوب و مناسب برای جوانسازی و لایه برداری پوست می باشد که در برابر روش های غیرتهاجمی دیگری که تاکنون مورد استفاده قرار می گرفته است، هم نتیجه بهتر و مشخص تر و هم عوارض کمتری به دنبال خواهد داشت.

سخن آخر:

جوانسازی و شفافیت پوست و از بین رفتن هر آنچه که ظاهر پوست ما را نازیبا می کند، مانند سال های گدشته کار نشدنی نیستند. امروزه با وجود پیشرفت تکنولوژی می توانیم به راحتی برای هر کدام از مشکلات ظاهری صورت خود، راه حلی پیدا کنیم.

روش لیزر CO2 فرکشنال، یکی از همین روش‌ها است که کاربردهای فراوانی برای محوکردن ضایعات پوستی و هرگونه پیری پوست دارد.

اگر قصد انجام و پیاده سازی این روش بر روی پوست خود را دارید، قبل از هر اقدامی در نظر داشته باشید که مشورت با یک پزشک متخصص پوست و آشنا با روشهای جوانسازی در اولویت قرار دارد. و مهمتر آنکه انجام هرگونه روش جوانسازی علاوه بر تبحر پزشک معالج، به امکانات و نوع تجهیزات به کار رفته در کلینیک یا مطبی که قرار است در آن به معالجه بپردازید هم بستگی خواهد داشت.

دستگاه لیزر CO2 یکی از پیشرفته ترین دستگاههای جوانسازی حال حاضر می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *