کربوکسی تراپی صورت چیست ؟ مزایا و عوارض , مدت ماندگاری قیمت درمان چین و چروک

دستگاه کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی صورت زیر چشم دور چشم و لاغری

Facial Carboxy Therapy

امروزه روش های زیادی برای درمان مشکلات پوستی به وجود آمده است که هر کدام از آنها عوارض خاص خود را دارند. روش کربوکسی تراپی صورت ، یکی از بهترین روش ها در بین روش های موجود می باشد که از کمترین میزان عوارض برخوردار می باشد که به همین دلیل افراد زیادی علاقه دارند تا از این روش برای درمان مشکلات پوستی خود استفاده کنند.

در همین راستا در این مقاله به معرفی این روش، نحوه انجام، مزایا و معایب استفاده از آن پرداخته ایم. ( کربوکسی تراپی برای صورت زیر چشم دور چشم و برای لاغری و جوانسازی استفاده میشود ).

درمان جای جوش
سابسیژن برای جای جوش
قبل وبعد از کروبکسی تراپی زیر چشم
قبل وب عد از کریوکسی تراپی زیر چشم

فایل صوتی و پادکست همه چیز درباره کربوکسی تراپی صورت

آیا حوصله خوندن متن رو نداری و چشمات خستس ؟

خستگی

اشکال نداره ما برات فایل صوتی همین متن رو آماده کردیم.

مطب زیبایی اروما پونک

کربوکسی تراپی به چه چیزی گفته می شود؟

 

در واقع کربوکسی نام علمی گاز co2 و یا همان دی اکسید کربن می باشد و کربوکسی تراپی به فرایندی گفته می شود که در آن گاز co2 به زیر پوست تزریق می شود.

قبل و بعد از کربوکسی تراپی
قبل وبعد

فرآیند کربوکسی تراپی برای درمان انواع مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد به طوری که با تزریق گاز دی اکسید کربن به زیر پوست بدن تصور می کند که دچار کمبود اکسیژن شده است و به همین میزان گردش خون در آن منطقه را افزایش می دهد که به واسطه آن مواد مغذی بیشتری به آن محل انتقال می یابد و سلول های آسیب دیده ترمیم می شوند.

همه چیز درباره کربوکسی تراپی

روش CARBOXY THERAPY روشی تازه و جدید نبوده، بلکه قرن ها از اولین موارد استفاده از این روش درمانی می گذرد.


👇

👈مراکز معتبر انجام کربوکسی تراپی در تهران کدامند کلیک👉

👆


نحوه انجام کربوکسی تراپی صورت

 

برای انجام این روش از یک دستگاه حاوی گاز دی اکسید کربن که خروجی آن توسط واحد الکترونیک مشخص می گردد، استفاده می شود.

برای انجام کربوکسی تراپی نمی توان از یک سرعت و مقدار مشخص برای همه بیماران استفاده کرد، بلکه میزان و سرعت آن طبق نظر پزشک و با توجه به محل تحت درمان و نوع بیماری مشخص می شود.

دستگاه کرببوکسی

بعد از مشخص کردن میزان و سرعت تزریق، گاز دی اکسید کربن به وسیله یک سوزن نازک به محل مورد نظر تزریق می شود.

در مواردی که از این روش در زیر پلک ها استفاده می شود، تزریق گاز دی اکسید کربن باعث ورم و تورم در این منطقه می شود که بعد از ده دقیقه این گاز جذب شده و فرد ظاهر طبیعی خود را مجدداً به دست می آورد.   


عوارض کربوکسی تراپی صورت

 

این روش درمانی، یکی از بهترین و بی خطر ترین روش هایی است که برای درمان مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد و معمولاً عوارض خیلی کمی در آن مشاهده می شود.

کربوکسی تراپی

به طور کلی احساس سوزش، قرمزی، در های ناچیز، احساس گرما و صدای خش خش در محل تزریق گاز دی اکسید کربن از عوارض کربوکسی تراپی محسوب می شوند که این عارضه ها بعد از گذشت چند ساعت و در موارد خیلی نادر بعد از چند روز از بین خواهند رفت.


 

مزایای کربوکسی تراپی

 

روش کربوکسی تراپی صورت کاربرد ها و مزایای زیادی دارد که در ادامه به معرفی چند نمونه از آنها پرداخته ایم:

اگر بخواهیم مهمترین و متداول ترین کاربرد کربوکسی تراپی  را بیان کنیم، باید به استفاده از آن در درمان و از بین بردن سلولیت پوست اشاره کنیم. بعد از فرآیند لیپوساکشن ممکن است در قسمت هایی از بدن مانند بالای زانو ها رسوبات چربی ایجاد شود که با استفاده از کربوکسی تراپی به راحتی می توان آنها را از بین برد.

این روش درمانی، به هیچ یک از بافت ها و اعصاب بدن آسیبی نمی رساند و از آن برای از بین بردن چربی ها و همچنین ترمیم و بازسازی کلاژن پوست استفاده می شود.

علاوه بر موارد گفته شده، سفت شدن پوست یکی دیگر از مهمترین مزایای استفاده از این روش می باشد.


تعداد جلسات مورد نیاز و موارد منع استفاده از این روش درمانی

 

به طور میانگین تعداد جلسات مورد نیاز برای این روش درمانی چیزی بین 6 تا ده جلسه و با فواصل 1 یا 2 هفته ای مورد نیاز است. اما تعداد جلسات دقیق آن با توجه به نوع و شدت بیماری و همچنین با توجه به نظر پزشک متخصص تعیین می شود.

لازم به ذکر است، افرادی که به بیماری های کلیوی دچار هستند و تحت درمان دیالیز قرار می گیرند، خانم های باردار، بیماران سرطانی، بیماران مغزی، افرادی که کم خونی دارند و افرادی که تحت شیمی درمانی قرار دارند از مواردی هستند به هیچ عنوان نباید از این روش درمانی استفاده کنند.

افرادی که تحت درمان کربوکسی تراپی قرار می گیرند تنها لازم است تا 4 ساعت بعد از عمل از رفت به حمام، سونا، جکوزی و استخر خودداری کنند و تا مدتی ورزش های سخت و سنگین انجام ندهند تا بهترین نتیجه را دریافت کنند. 


هزینه و قیمت کربوکسی تراپی

شرح خدمات قیمت ( هزار تومان) گالری
کربوکسی تراپی زیر چشم 170
کربوکسی تراپی گردن 200
کربوکسی تراپی بازوها 200
کربوکسی تراپی شکم لاغری 200
کربوکسی تراپی پاها 250

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *