متخصص کودکان چه کاری انجام می دهد؟

متخصص اطفال در حال معاینه کودک

پزشک متخصص اطفال پزشکی است که در درمان نوزادان ، کودکان و نوجوانان تا 21 سالگی تخصص دارد.

متخصصان اطفال چه می کنند؟

متخصصان اطفال با بررسی منظم رشد و پیشرفت آنها به سلامت کودکان کمک می کنند.

آنها با واکسیناسیون و توصیه های کلی درمورد بهداشت ، به جلوگیری از بروز بیماری کمک می کنند، وهنگامی که کودکان بیمار می شوند یا صدمه می بینند ، طیف گسترده ای از بیماری ها و صدمات شایع را درمان می کنند.

برخی از متخصصان اطفال پزشکان مراقبت های اولیه (عمومی)هستند. این بدان معناست که آنها اولین مرحله برای مراقبت های پزشکی عمومی و ویزیت های سلامتی هستند. سایر پزشکان  متخصص کودکان هستند.

شکل انیمیشنی متخصص کودکان

 به عنوان مثال مرکز کودکان جان هاپکینز ، بیش از 30 تخصص کودکان را ذکر کرده است ، از جمله:

انکولوژی: درمان سرطانهای دوران کودکی

عصب شناسی: درمان اختلالات مغز و سیستم عصبی در دوران کودکی

(متخصص گوش حلق و بینی)otolaryngology: درمان مشکلات گوش ، بینی ، گلو و گردن در کودکان

نوزادان: درمان نوزادانی که نارس به دنیا می آیند

آلرژی و ایمونولوژی: درمان تغذیه دوران کودک و آلرژی های محیطی و مشکلات سیستم ایمنی بدن

درمان توانبخشی: درمان جسمی و توانبخشی برای کودکان

قلب و عروق: درمان وضعیت قلب کودک

پزشک متخصص کودکان

آموزش متخصصان کودک چگونه است؟

طبق اعلام هیئت علمی اطفال آمریکا ، پزشک معالج که قصد دارد متخصص اطفال شود باید بعد از فارغ التحصیلی از دانشکده پزشکی و گرفتن مجوز دولتی ، رزیدنتی سه ساله درتخصص کودکان را به پایان برساند.

پس از رزیدنتی ، ممکن است متخصصان اطفال آموزش های اضافی را در یک حوزه ی  تخصصی دنبال کنند ، یا اینکه می توانند کار پزشکی کودکان را شروع کنند.

برخی از متخصصان کودک گام دیگری برای تبدیل شدن به گواهینامه برد تخصصی درتخصص اطفال برمی دارند. متخصصان اطفال دارای مجوز از برد تخصصی مجبور به گذراندن تست های خواستار شده و متعهد به ادامه تحصیل حرفه ای و جدی هستند.

متخصص اطفال در حال معاینه کودک

آیا قبل از به دنیا آمدن نوزاد باید یک متخصص اطفال پیدا کرد؟

برخی والدین می خواهند قبل از رسیدن کودک ، با پزشک کودک خود ارتباط برقرار کنند.

در حالی که باردار هستید ، می توانید در مورد متخصصان کودکان در منطقه خود تحقیق کنید تا کسی را پیدا کنید که بیمه شما را بپذیرد و به خانه یا محل کار نزدیک باشد.

پس از تصمیم گیری در مورد پزشک متخصص اطفال ، می توانید با او ملاقات کنید تا سابقه پزشکی خانواده خود را به اشتراک بگذارید و در اولین فرصت برنامه ای برای مراقبت از کودک خود تهیه کنید.

مواردی که نیاز است بدانید:

پزشک متخصص اطفال شما می تواند در مورد فراز و نشیب های عاطفی احتمالی بعد از تولد اطلاعاتی ارائه دهد ، ختنه را برنامه ریزی کند ، یا در مورد هر زمینه نگرانی دیگری که ممکن است شما به عنوان والدین داشته باشید صحبت کند.

در حالی که هنوز در بیمارستان یا مرکز زایمان هستید ، می توانید برنامه ریزی کنید تا پزشک متخصص اطفال شما و کودکتان را ملاقات کند.پیدا کردن یک متخصص اطفال از قبل ، یکی از بسیاری از ناآگاهی ها و ناشی بودن را که احتمالاً پس از تولد کودک خود با آنها روبرو هستید ، از بین می برد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.