ریزش موی برگشت پذیر از چه نوع است ؟

ریزش موی برگشت پذیر از چه نوع است
0
(0)

ریزش موی برگشت پذیر از چه نوع است ؟

یکی از سوالات رایج برای بسیاری از افراد که درگیر ریزش مو هستند این است که آیا ریزش مو برگشت پذیر است یا نه؟

الگوی ریزش مو و طاسی در خانم ها و آقیان اغلب دلایل ژنتیکی و ارثی دارد و البته می تواند در اثر مشکلات هورونی یا غدد درون ریز هم باشد.در آقایان ریزش مو با نازک شدن مو در جلوی سر و عقب رفتن خط رویش مو اتفاق می افتد ، در خانم ها بیشتر ریزش و نازک شدن مو ها در بالای سر مشاهده می شود.

ریزش مو با الگوی طاسی در خانم ها و آقایان در بیشتر موارد قابل برگشت نیست اما اگر زود تشخیص دارده شود می توان با برخی از دارو ها مانند ماینوکسیدل ، فیناستراید و دوتاستراید از شدت ریزش مو کاست و به نوعی ریزش و نازک شدن مو را کنترل کرد.

بیشتر بخوانید

درمان ریزش مو در اثر کرونا

لیزرتراپی برای درمان ریزش مو در کلینیک زیبایی شرق تهران

درمان ریزش مو با prp

انواع ریزش موی برگشت پذیر ؛

انواع مختلفی ریزش مو وجود دارد و در برخی از شرایط ریزش مو برگشت پذیر است.در ادامه برخی از انواع ریزش های برگشت پذیر را معرفی خواهیم کرد.

ریزش موی برگشت پذیر از چه نوع است

تلوژن افلوویوم

این نوع از ریزش مو در واقع پاسخ بدن به شوک است.به عنوان مثال در نتیجه ی بارداری یا برنامه ی غذایی ناکافی و هر اتفاق دیگری که از نظر جسمی تغییرات مهمی در بدن ایجاد کند می تواند سبب ریزش مو شود.

فشار روحی و استرس شدید در یک برهه خاص هم می تواند عامل تلوژن افلوویوم شود.این مشکل رشد مو را به طور موقت متوقف می کند و در عرض چند ماه مو ها می ریزد و با درمان و رفع این مشکل مو ها دوباره رشد می کند وریزش مو برگشت پذیر است.

ریزش موی برگشت پذیر از چه نوع است

قارچ کچلی سر

این بیماری در اثر قارچ یا یک نوع کرم حلقوی ایجاد می شود که روی پوست سر اثر می گذارد.در اثر این بیماری موها در ناحیه ی آلوده شکسته و به تدریج می ریزد.

این مشکل بیشتر در کودکان دیده می شود و با دارو های ضد قارچ درمان شده و مو ها دوباره رشد می کنند.

ریزش موی برگشت پذیر از چه نوع است
ریزش موی برگشت پذیر از چه نوع است

آلوپسی آره آتا

در افراد مبتلا به این بیماری سیستم ایمنی بدن به فولیکول های مو حمله کرده و سبب ریزش مو می شود.درمان این بیماری به شرایط سلامت فرد بستگی دارد اما با درمان های استروئیدی می توان موجب رشد مجدد موها شد.

ریزش موی برگشت پذیر از چه نوع است

تریکوتیلومانیا

تریکوتیلومانیا عامل اصلی ریزش مو نیست بلکه نوعی ناهنجاری روحی است که فرد خود درگیر یک وسواس اجباری می شود و موهای خود را می کشد یا می کند.

این مشکل در صورت حاد بودن می تواند به طور قابل ملاحظه ای حجم موها را از بین ببرد و آسیب شدیدی به فولیکول های مو و پوست سر وارد شود.

ریزش موی برگشت پذیر از چه نوع است

لطفا بگویید چقدر مطلب بدرد شما خورد؟

روی ستاره ها برای امتیاز دهی لمس کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *